Šilumos grąžinimo sistemos

Kiekvienas šaldymo agregatas ar oro kondicionavimo įrenginys iš šaldomos aplinkos ar skysčio paimtą šilumą orinio kondensatoriaus pagalba išveda į lauką. Visa ši energija tiesiogine to žodžio prasme yra išmetama ir iššvaistoma veltui vietoje to, kad padėtų įmonei sutaupyti dalį pinigų reikalingų šiltam vandeniui ruošti kuris gali būti naudojamas technologiniams procesams ar paprasčiausiam patalpų šildymui žiemos metu. Efektyviai nuimant šilumą ir užtikrinant stabilią šaldymo sistemos kondensacijos temperatūrą tuo pačiu galime pagerinti šaldymo sistemos naudingumo koeficientą 30-50% (padidėja šaldymo galia bei tuo pačiu sumažinamos elektros sąnaudos) priklausomai nuo turimos įrangos tipo.

Sąlyginai nedidelis ~10 kW šaldymo įrenginys per valandą darbo į aplinką išmeta šilumos kiekį ekvivalentišką 2 - 2,5 kg sudegintos medienos, tad jei įrenginys vidutiniškai dirba pusę paros, jis per vieną darbo dieną išmeta ~27 kg sudegintos medienos ekvivalento, o per mėnesį 810 kg, kas atitiktų 1 kubinį metrą ąžuolo medienos.

50 kW šaldymo įrenginys dirbamas aukščiau aprašytomis sąlygomis per mėnesį išmes į orą tiek energijos kiek užtektų 150m2 A klasės namui apšildyti ir ruošti karštą vandenį visam šildymo sezonui.

Priklausomai nuo Jūsų turimos įrangos tipo galime pasiūlyti keletą šilumos grąžinimo sprendimų variantų:

  • Perkaitinto garo šilumos nuėmimas - mažiausia investicija, galima susigrąžinti apie 20 - 30% kondensacinės šilumos ir ruošti vandenį iki 60C.
  • Kondensacinės šilumos nuėmimas - taip pat nedidelė investicija, galima susigrąžinti didžiąją dalį kondensacinės šilumos, tačiau vanduo ruošiamas iki 35-40C temperatūros. Tokį vandenį galima panaudoti grindų šildymo sistemoms ar šildymą kaloriferiais, taip pat tiekti tolimesniam pašildymui su vietinėmis šildymo sistemomis pvz. katilinėmis.
  • Kondensacinės šilumos nuėmimas šilumos siurbliais - atveria galimybes panaudoti beveik visą kondensacinę šilumą ir efektyviai šildyti vandenį iki 60C temperatūros.

Mūsų sumontuota automatika stebi temperatūrą esančią akumuliacinėje talpoje ir esant pakankamai aukštai paruošto vandens temperatūrai automatiškai perjungia karšto vandens tiekimą iš centralizuoto šildymo tiekėjo į savo pagamintą esančią talpose. Taip užtikrinamas nenutrūkstamas karšto vandens srautas net ir neveikiant šaldymo įrenginiams.

Paskambinkite

+370 604 00110

Parašykite

info@ekosaltis.lt

Įveskite telefono numerį, mes su Jumis susisieksime